Studenci: Legitymacje studenckie

23.09.2020
Rozporządzenie dotyczące przedłużenia ważności legitymacji studenckich. Prosimy o zapoznanie się z informacją.
więcej o Studenci: Legitymacje studenckie

Uwaga! Zmiana w terminie rejestracji na zajęcia

22.09.2020
Studenci: W związku z problemami technicznymi został przesunięty termin rejestracji na zajęcia w pierwszym semestrze. Bardzo prosimy o zapoznanie się z najnowszym komunikatem dotyczącym rejestracji.
więcej o Uwaga! Zmiana w terminie rejestracji na zajęcia

15.09.2020
Podobnie jak na całym Wydziale Historycznym UJ, zajęcia w pierwszym semestrze roku akademickiego 2020/2021 odbywać się będą w Instytucie Archeologii w systemie zdalnym z elementami nauczania stacjonarnego. Zajęcia prowadzone całkowicie lub częściowo w trybie stacjonarnym realizowane będą w następujących terminach:
więcej o UWAGA! Aktualizacja: Zasady nauczania w naszym instytucie w I semestrze 2020/2021

-uj-2015-komunikaty-sekretariatu-wnioski2020_2021

08.09.2020
Wszystkie wnioski dotyczące roku akademickiego 2020/21 tj. o wpis warunkowy, powtarzanie roku bądź przedmiotu, Indywidualny Plan Studiów, Indywidualny Program Studiów, urlopy dziekańskie i studenckie, wpisy po urlopie itp. prosimy przesyłać pocztą elektroniczną.
więcej o -uj-2015-komunikaty-sekretariatu-wnioski2020_2021

Naczynie z przedstawieniem twarzy z rogami odkryte pod Krakowem

31.08.2020
Podczas badań archeologicznych na osadzie ludności kultury ceramiki wstęgowej rytej w Biskupicach (pow. Wieliczka), w jednej z długich jam, będącej integralnym elementem domu o konstrukcji słupowej odkryto naczynie zdobione motywem antropomorficznym.
więcej o Naczynie z przedstawieniem twarzy z rogami odkryte pod Krakowem

Sekretariat: Nowe zasady dostępu dla studentów

31.08.2020
Uwaga! W dniach: 1-10, 14-18 oraz 21-22 września Sekretariat Instytutu Archeologii UJ przyjmuje studentów wyłącznie po wcześniejszym ustaleniu terminu.
więcej o Sekretariat: Nowe zasady dostępu dla studentów

Fantastyczne odkrycia naszych archeologów

29.08.2020
Świetnie zachowany miecz jednosieczny, groty włóczni, zapinki do spinania szat, bogato zdobiony przęślik, żelazne igły do złudzenia przypominające te używane dzisiaj - to tylko część znalezisk z cmentarzyska w Bejscach, które w sierpniu odkryli naukowcy z Instytutu Archeologii UJ w Krakowie.
więcej o Fantastyczne odkrycia naszych archeologów

-uj-2015-aktualnosci-lista-artykul-1

27.08.2020
więcej o -uj-2015-aktualnosci-lista-artykul-1

Dwa cmentarze z okresu I wojny światowej w Łupkowej (woj. podkarpackie)

25.08.2020
Celem projektu jest nie tylko dotarcie do fizycznych pozostałości po walkach, ale również przypomnienie, że była to też "nasza wojna". W regularnych oddziałach wojsk austro-węgierskich walczyły jednostki złożone nawet w 95 proc. z żołnierzy narodowości polskiej rekrutowanych z terenów Podkarpacia.
więcej o Dwa cmentarze z okresu I wojny światowej w Łupkowej (woj. podkarpackie)

Terminy egzaminów w sesji poprawkowej

24.08.2020
Podajemy terminy poszczególnych egzaminów w sesji poprawkowej. Prosimy o zapoznanie się z ich treścią.
więcej o Terminy egzaminów w sesji poprawkowej