24th European Maya Conference

24th European Maya Conference

W dniach 11-16 listopada 2019 Instytut Archeologii UJ we współpracy z European Association of Mayanists (z siedzibą w Brukseli) organizuje kongres zatytułowany 24th European Maya Conference: Conquest and Contact in the Maya World and Beyond.  European Maya Conference (EMC) to międzynarodowe, cykliczne spotkania mające na celu stworzenie przestrzeni do prezentacji najnowszych wyników badań nad kulturą Majów i innymi kulturami prekolumbijskiej Mezoameryki. Wydarzenie to jest podzielone na dwie części: sympozjum oraz warsztaty na różnych poziomach zaawansowania. Tematem tegorocznej, 24. edycji będzie zagadnienie kontaktu oraz podboju w Mezoameryce. Wybierając wspomniany tytuł chcieliśmy nawiązać do wydarzeń sprzed 500 lat, czyli początków podboju Meksyku, który datuje się na rok 1519, oraz skutków, jakie przyniósł kontakt Europejczyków z mieszkańcami Nowego Świata.

Program sympozjum znajduje się pod tym linkiem: https://view.publitas.com/24emc/programme/

Na warsztaty realizowane w dniach od 12 do 14 listopada można się jeszcze zarejestrować w pierwszym lub drugim dniu konferencji  (11 listopada, Aula Collegium Novum, ul. Gołębia 24, w godzinach 14:30-16:00 lub 12 listopada w Instytucie Archeologii UJ, ul. Gołębia 11, w godzinach od 8:00 do 9:00). Ilość miejsc jest ograniczona. Opisy warsztatów z liczbą uczestników umieszczone są również na stronie WAYEB: https://www.wayeb.org/conferences-events/european-maya-conferences/this-years-event/maya-workshops/

Sympozjum, które odbędzie się w dniach 15-16 listopada, jest bezpłatne dla studentów i pracowników Instytutu Archeologii UJ. Pozostałe osoby mogą się zarejestrować na sympozjum 15 listopada w godzinach 8:00-9:00 w Instytucie Historii (ul. Gołębia 13, Aula Tischnera).

 

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam.

Jarosław Źrałka
Data opublikowania: 09.11.2019
Osoba publikująca: Piotr Kołodziejczyk