Konferencja „Choroby ciała i duszy społeczeństw Nowego Świata"

Konferencja „Choroby ciała i duszy społeczeństw Nowego Świata"

W dniach 16 - 17 maja 2015 roku Sekcja Nowego Świata Koła Naukowego Studentów Archeologii oraz Koło Naukowe Studentów Porównawczych Studiów Cywilizacji, zaprasza na konferencję naukową, która odbędzie się na ul. Grodzkiej 52 w Katedrze Porównawczych Studiów Cywilizacji.

Wydarzenie jest przeznaczone dla ekspertów, doktorantów i studentów z całej Polski. W ramach naszego spotkania chcemy rozwinąć dyskurs w zakresie nauk humanistycznych, w tym: archeologii, kulturoznawstwa, religioznawstwa, psychologii, historii, językoznawstwa i innych. Mamy nadzieję, że wydarzenie przyciągnie wszystkich sympatyków Nowego Świata i skłoni do owocnych dyskusji.

Proponowany zakres tematyczny konferencji uwzględnia zróżnicowane aspekty życia, powiązane ze słowem choroba. Wystąpienia mogą dotyczyć tematów modyfikacji oraz form zdobienia ciała, wszelkie przejawy zaburzeń psychicznych, fizycznych oraz medycyny ludowej i współczesnej. Duży nacisk położony został nie tylko na cywilizacje prekolumbijskie Ameryki lecz również na współczesność, w tym choroby cywilizacyjne i systemy opieki zdrowotnej w krajach obu Ameryk. Tematy omawiające sferę religijną , związaną z praktykami i szamanizmem, przedstawienie chorób w literaturze i sztuce oraz ślady chorób w języku i tradycji ustnej stanowić będą dopełnienie tematu naszej konferencji.

Zachęcamy do wysyłania abstraktów na adres cialoidusza2015@gmail.com. Zgłoszenie powinny zawierać tytuł prezentacji, imię i nazwisko autora oraz nazwę Uniwersytetu lub Instytucji, którą reprezentuje. W skład każdego abstraktu powinien również wchodzić opis wystąpienia mieszczący się przedziale 1500 - 2 000 znaków, zaopatrzony w min. 3 pozycje bibliograficzne. Nabór wniosków trwa do 31 maca 2015.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt przez e-mail lub stronę:

www.facebook.com/choroby.duszy.i.ciala

Wszystkich zainteresowanych tematyką Nowego Świata serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji!

Komitet organizacyjny:

Paulina Gązwa, Paweł Kalina, Joanna Markiewicz, Natalia Skórnicka, Natalia Tołsty.

Data opublikowania: 08.03.2015
Osoba publikująca: Piotr Kołodziejczyk