W sercu starożytnego miasta - wykład prof. Ewdoksii Papuci-Władyki

25.03.2017
Wykład prof. dr hab. Ewdoksii Papuci-Władyki z Zakładu Archeologii Klasycznej Instytutu Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, pt. "W sercu starożytnego miasta. Interdyscyplinarne badania Uniwersytetu Jagiellońskiego w Pafos na Cyprze w latach 2011-2016"
więcej o W sercu starożytnego miasta - wykład prof. Ewdoksii Papuci-Władyki

16.03.2017
Konferencja numizmatyczna: Coinage in Imperial Space. Continuity or change from the Acheamenid to Hellenistic kingdoms? Instytut Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, Muzeum Narodowe w Krakowie, Uniwersytet Oksfordzki, 28 czerwiec – 2 lipiec 2017
więcej o Konferencja numizmatyczna: Coinage in Imperial Space. Continuity or change from the Acheamenid to Hellenistic kingdoms?

The 4th International Post-graduate Conference THE LAND OF FERTILITY

09.02.2017
The 4th International Post-graduate Conference THE LAND OF FERTILITY - South-east of the Mediterranean from the beginning of the Bronze Age to the Muslim Conquest
więcej o The 4th International Post-graduate Conference THE LAND OF FERTILITY
wiadomości publikacje

29.01.2017
Pod koniec 2016 roku wydana została monografia podsumowująca wyniki badań archeologicznych wieży książęcej w Siedlęcinie koło Jeleniej Góry prowadzonych od 2008 roku przez pracownika naszego Instytutu - dr. Przemysława Nocunia.
więcej o Monografia podsumowująca wyniki badań archeologicznych wieży książęcej w Siedlęcinie

6th Cracow Maya Conference

24.01.2017
6th Cracow Maya Conference "On the Road Again: Migration, Pilgrimage and Movement in Mesoamerica", 16-19 of February 2017
więcej o 6th Cracow Maya Conference
wiadomości

Wystawa "W poszukiwaniu zaginionych światów"

08.01.2017
Tych, którzy jeszcze nie widzieli naszej wystawy "W sercu starożytnego miasta..." zapraszamy do Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej - Stara Fabryka, gdzie od 12.01 będzie wystawiana w ramach projektu "W poszukiwaniu zaginionych światów".
więcej o Wystawa "W poszukiwaniu zaginionych światów"

Gabinet starożytnego chirurga odkryli archeolodzy IA UJ na Cyprze

30.12.2016
Zestaw narzędzi chirurgicznych w postaci przyrządów wykonanych z brązu i żelaza odkryli badacze z Instytutu Archeologii UJ w pomieszczeniu w zniszczonym portyku sprzed ponad 2 tys. lat w Nea Pafos na Cyprze. Naukowcy przypuszczają, że znajdował się tam gabinet lekarski.
więcej o Gabinet starożytnego chirurga odkryli archeolodzy IA UJ na Cyprze

Zapraszamy na wykłady gości Zakładu Archeologii Epoki Żelaza

08.12.2016
Zapraszamy na grudniowe wykłady gości Zakładu Archeologii Epoki Żelaza!
więcej o Zapraszamy na wykłady gości Zakładu Archeologii Epoki Żelaza

Konferencja Sprawozdawcza Instytutu Archeologii UJ - Badania w sezonie 2016

26.11.2016
Konferencja Sprawozdawcza Instytutu Archeologii UJ - Badania w sezonie 2016
więcej o Konferencja Sprawozdawcza Instytutu Archeologii UJ - Badania w sezonie 2016
wiadomości

Wykład „Archeologiczny wehikuł czasu”

16.11.2016
Dział ds. Osób Niepełnosprawnych UJ serdecznie zaprasza na kolejny w tym roku akademickim wykład „Archeologiczny wehikuł czasu”.
więcej o Wykład „Archeologiczny wehikuł czasu”