Warsztat Archeologa, czyli (nie) dotykać eksponatów

22.10.2015
Zapraszamy do udziału w warsztatach archeologicznych dla młodzieży!
więcej o Warsztat Archeologa, czyli (nie) dotykać eksponatów

Rocznica śmierci Prof. Kazimierza Godłowskiego

05.10.2015
DNIA 9 LIPCA 2015 ROKU MINĘŁA DWUDZIESTA ROCZNICA ŚMIERCI ŚP. KAZIMIERZA GODŁOWSKIEGO, PROFESORA UNIWERSYTETU JAGIELLOŃSKIEGO WYBITNEGO ARCHEOLOGA.
więcej o Rocznica śmierci Prof. Kazimierza Godłowskiego
ogłoszenia

Spotkanie dla studentów I roku!

25.09.2015
UWAGA STUDENCI I ROKU (studiów I stopnia)! 1 października (czwartek) o godz. 13.45 w Sali Gotyckiej IA UJ odbędzie się spotkanie organizacyjne z Dyrekcją Instytutu!
więcej o Spotkanie dla studentów I roku!
wiadomości

Małopolska Noc Naukowców 2015 w naszym Instytucie!

24.09.2015
Już 25 września nasz Instytut weźmie udział w Małopolskiej Nocy Naukowców 2015! Zobacz co przygotowaliśmy!
więcej o Małopolska Noc Naukowców 2015 w naszym Instytucie!

W krainie Edomitów!

06.09.2015
We wrześniu 2015 roku na stronie www.NAUKA.uj.edu.pl znajdziecie blog naszej wyprawy archeologicznej w niedostępne góry Jordanii. „Ekspedycja EDOM 2015" to kolejna już naukowa podróż IA UJ do krainy Edomitów!
więcej o W krainie Edomitów!
wiadomości

Najnowsze odkrycia z Maszkowic czyli zakończenie sezonu 2015!

31.08.2015
„Góra Zyndrama" w Maszkowicach znana jest jako stanowisko archeologiczne już od początku XX wieku. W latach 1959-1975 prowadzono na niej pierwsze badania wykopaliskowe, podczas których odkryto przede wszystkim doskonale zachowane pozostałości prehistorycznej wioski.
więcej o Najnowsze odkrycia z Maszkowic czyli zakończenie sezonu 2015!
wiadomości

Ruszyły badania w Nea Paphos 2015!

27.08.2015
Rozpoczął się piąty już sezon badawczy ekspedycji Zakładu Archeologii Klasycznej IA UJ w Pafos na Cyprze. Prace przyniosły juz pierwsze rewelacyjne odkrycia, m.in. wspaniale zachowany kapitel kolumny korynckiej, który zapewne zdobił południowy portyk Agory.
więcej o Ruszyły badania w Nea Paphos 2015!

Drugi sezon nowych badań archeologicznych przy Jaskini Kroczyckiej

14.08.2015
Wykopaliska archeologiczne odbywające się w Kroczycach od 5. do 20. lipca 2015 roku przyniosły nowe i niezwykle interesujące obserwacje. Jaskinia Kroczycka znana jest od roku 1936 z odkrycia w jej wnętrzu pozostałości po około 40-stu osobach z późnego okresu rzymskiego, którego dokonał Jan Fitzke z grupą studentów z Krakowa. Naszym celem jest rozpoznanie w jaki sposób wykorzystywana była Jaskinia Kroczycka w pradziejach.
więcej o Drugi sezon nowych badań archeologicznych przy Jaskini Kroczyckiej
ogłoszenia wiadomości

Przerwa w pracy naszych sekretariatów

03.08.2015
UWAGA! Uprzejmie informujemy, że nasz sekretariat studiów stacjonarnych jest nieczynny do 23.08, a studiów niestacjonarnych do 30.08!
więcej o Przerwa w pracy naszych sekretariatów
ogłoszenia

Formularz dla absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego