Krakowskie Warsztaty Numizmatyki Antycznej

30.10.2023
W dniach 27-28.10. 2023 r. w budynku Instytutu Archeologii UJ odbyły się Toruńskie Warsztaty Numizmatyki Antycznej- Edycja Krakowska. Organizatorem warsztatów były Instytut Archeologii UJ oraz Fundacja "Traditio Europae"
więcej o Krakowskie Warsztaty Numizmatyki Antycznej

Stypendium dla studentek/ów

28.10.2023
Oferta stypendium dla studenta/studentki w projekcie: “Na peryferiach wielkich ośrodków Majów: badania struktury osadniczej oraz modyfikacji terenu wokół Nakum (północna Gwatemala)”, Kierownik Projektu: Dr hab. Jarosław Źrałka, prof. UJ
więcej o Stypendium dla studentek/ów
[*] Zmarł Prof. dr hab. Jan Machnik (1930-2023)

10.10.2023
Z głębokim smutkiem, przyjęliśmy wiadomość o śmierci Profesora Jana Machnika, naszego przyjaciela, wybitnego uczonego i mistrza wielu pokoleń archeologów.
więcej o [*] Zmarł Prof. dr hab. Jan Machnik (1930-2023)
Grossi Cracovienses 2023

22.09.2023
21. 09. 2023 Instytut Archeologii UJ został jednym z pięciu laureatów w trzeciej edycji Grossi Cracovienses, przyznawanej przez NBP. Nagrodę odebrał Rektor UJ prof. dr hab. Jacek Popiel i Dyrektor Instytutu Archeologii UJ, prof. dr hab. Paweł Valde-Nowak podczas gali w budynku NBP przy ul. Basztowej w Krakowie.
więcej o Grossi Cracovienses 2023

Praca w Urzędzie Ochrony Zabytków

17.08.2023
Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Gdańsku (delegatura w Słupsku) poszukuje pracowniczkę/ka na stanowisko inspektora/ki ochrony zabytków ds. zabytków archeologicznych.
więcej o Praca w Urzędzie Ochrony Zabytków
Laudacje Studenckie 2023 : Wspaniałe wyróżnienie w kategorii  "Pomocna Dłoń" dla naszej Pani Renaty Halota

17.07.2023
więcej o Laudacje Studenckie 2023 : Wspaniałe wyróżnienie w kategorii "Pomocna Dłoń" dla naszej Pani Renaty Halota
ARCHAEOLOGY OF MOUNTAINS: RESEARCH, METHODS, ANALYSES

06.06.2023
Zapraszamy Państwa do uczestnictwa w konferencji "ARCHAEOLOGY OF MOUNTAINS: RESEARCH, METHODS, ANALYSES", która odbędzie się w dniach 14-16.06. 2023 r. w Gmachu Głównym Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem.
więcej o ARCHAEOLOGY OF MOUNTAINS: RESEARCH, METHODS, ANALYSES
UWAGA! Konkurs na stanowisko stypendysty w konkursie NCN OPUS

03.04.2023
Od kandydatów wymagane będzie współpraca w zakresie badań terenowych w jaskiniach tatrzańskich i podczas prospekcji terenowej w Karpatach oraz współpraca w tworzeniu baz danych, planigrafii i wizualizacji układów stratygraficznych i skanowania wybranych zabytków archeologicznych
więcej o UWAGA! Konkurs na stanowisko stypendysty w konkursie NCN OPUS

UWAGA! Ważny komunikat

24.03.2023
Sekretariat ds. Studenckich Instytutu Archeologii UJ, w dniach 03-14 kwietnia br. będzie nieczynny.
więcej o UWAGA! Ważny komunikat

Archeologia publiczna i archeologia wspólnotowa. Idee, teoria, praktyki

07.03.2023
Dyrekcja naszego instytutu serdecznie zaprasza na wykład dr Katarzyny Radziwiłko.
więcej o Archeologia publiczna i archeologia wspólnotowa. Idee, teoria, praktyki