wiadomości publikacje działalność

Artykuł naszego zespołu na temat fresków z Chajul w Gwatemali w Antiquity

21.07.2020
Artykuł zespołu z IA UJ na temat badań fresków z Chajul w Gwatemali, ukazał się w ostatnim numerze Antiquity.
więcej o Artykuł naszego zespołu na temat fresków z Chajul w Gwatemali w Antiquity

Prof. dr hab. Wojciech Blajer

09.07.2020
więcej o Prof. dr hab. Wojciech Blajer

-uj-2015-aktualnosci-lista-artykulow

02.07.2020
więcej o -uj-2015-aktualnosci-lista-artykulow
wiadomości

Jubileusz czterdziestolecia pracy naukowej Profesora Wojciecha Blajera

02.07.2020
społeczność Instytutu Archeologii UJ uczciła jubileusz czterdziestolecia pracy naukowej Profesora Wojciecha Blajera, uznanego specjalistę z zakresu archeologii epoki brązu i wczesnej epoki żelaza i aktualnego kierownika Zakładu Archeologii Epoki Brązu.
więcej o Jubileusz czterdziestolecia pracy naukowej Profesora Wojciecha Blajera
publikacje działalność

Engraved Gems and Poropaganda in the Roman Republic and under Augustus

22.05.2020
Monografia, powstała na bazie pracy doktorskiej Pawła Gołyźniaka z Instytutu Archeologii UJ obronionej pod koniec 2019 roku, prezentująca wyniki badań nad wykorzystaniem gemm w auto-prezentacji i propagandzie w Rzymskiej Republice i za panowania cesarza Augusta, właśnie ukazała się nakładem brytyjskiego wydawnictwa Archaeopress.
więcej o Engraved Gems and Poropaganda in the Roman Republic and under Augustus
wiadomości ogłoszenie

Agora w Pafos! Wyróżniony projekt badawczy

19.05.2020
Konsorcjum UJ, Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej UW i Politechnika Warszawska pod kierunkiem prof. Ewdoksii Papuci-Władyki otrzymało grant z programu OPUS 18 Narodowego Centrum Nauki
więcej o Agora w Pafos! Wyróżniony projekt badawczy
wiadomości publikacje

Wyniki prac archeologicznych w prestiżowym "Antiquity"

24.04.2020
Artykuł opisujący badania naukowców z Instytutu Archeologii UJ w kanionach na pograniczu Kolorado i Utah w Stanach Zjednoczonych został opublikowany w najnowszym numerze brytyjskiego czasopisma "Antiquity" i jednocześnie trafił na jego okładkę. Autorami tekstu są kierownik ekspedycji dr Radosław Palonka i mgr Katarzyna Ciomek z naszego Instytutu oraz prof. Kathleen O’Meara oraz Zi Xu z Maryland Institute College of Art w Baltimore (USA).
więcej o Wyniki prac archeologicznych w prestiżowym "Antiquity"
wiadomości

12.03.2020
w związku z epidemią koronawirusa w Polsce wprowadza się nowe zasady bezpieczeństwa, w szczególności ograniczenie w przemieszczaniu się.
więcej o Uwaga! Nowy komunikat w sprawie: przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2 wśród społeczności akademickiej Uniwersytetu Jagiellońskiego
wiadomości paphos agora project

Uruchomiono stronę internetową Polskiego Instytutu Archeologicznego w Atenach

10.03.2020