Przewodnik po południowej Jordanii

Przygotowaliśmy wraz z Fundacją Euklidesa i dzięki wsparciu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego pierwszy, profesjonalny, cyfrowy przewodnik po południowej Jordanii! Przygotowaliśmy go by przybliżyć Wam niezwykły region, pełen archeologicznych skarbów i zapierających dech krajobrazów. Regionu, w którym spotkacie gościnnych i uśmiechniętych mieszkańców, a dzięki ich opowieściom poznacie tradycje i historię południowej Jordanii.

 

PRZEWODNIK ZNAJDUJE SIĘ POD ADRESEM: www.southernjordanguide.com

 

Nasz przewodnik to także jedyny, kompleksowy serwis poświęcony polskim badaniom naukowym prowadzonych w Jordanii. Znajdziecie tu informacje o historii polskiej naukowej obecności w tym kraju oraz relacje z aktualnie prowadzonych wykopalisk i innych projektów badawczych.

Dzięki współpracy polskich fachowców prowadzących badania na obszarze Jordanii udało nam sie zgromadzić ogromny zasób informacji, które pozwolą wam odbyć niezwykłą podróż w czasie i przestrzeni. Spotkacie tu nie tylko naukowców odkrywających starożytne tajemnice i analizujących przyrodę tego fascynującego regionu, ale także dowiecie się które miejsca warto odwiedzić i jak patrzeć by dostrzec skarby jordańskiej natury. Dzięki przewodnikowi zobaczycie także gdzie warto się zatrzymać na odpoczynek i gdzie szukać pomocy w razie nagłej potrzeby.

 

Przewodnik został wykonany w technologii responsywnej dzięki czemu można z niego korzystać na wszystkich typach urządzeń, także na tabletach i smartfonach, ponieważ jego układ automatycznie dostosowuje się do wielkości ekranu urządzenia. Wyświetlane na ekranie treści skalują się tak, aby były one wygodne w odbiorze dla użytkownika. 

 

Najważniejsze pytania, na które odpowiedzi znajdziecie w przewodniku:

– Jak wygląda południowa Jordania?

– Co warto tam zwiedzić i na co warto zwrócić szczególną uwagę?

– Czym może nas zaskoczyć przyroda regionu i jak ją podziwiać?

– Jak wygląda baza turystyczna regionu?

– Jakie badania prowadzą w Jordanii polscy naukowcy?

 

Autorami tekstów i fotografii, które znajdziecie w przewodniku są:

Piotr Kołodziejczyk
Michał Wasilewski
Katarzyna Radziwiłko
Przemysław Nocuń
Marcin Czarnowicz
Jacek Karmowski
Barbara Witkowska
Jolanta Młynarczyk
Kamil Kopij
Łukasz Miszk
Maciej Bernaś
Diana Pokrzywa
 

Zadanie finansowane w ramach umowy nr 951/P-DUN/2018 ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę

Autorami przewodnika są:

Published Date: 10.02.2019
Published by: Piotr Kołodziejczyk